Šiaurietiško ėjimo lazdos

Šiaurietiško ėjimo lazdos

Dar visai neseniai šiaurietiškas ėjimas – vaikščiojimas su specialiai tam sukurtomis lazdomis – daugeliui skambėjo kaip neaiškus burtažodis. Ne vienam ši veikla atrodė juokinga, nes buvo nesuprantama, kam vaikščiojant reikalingos lazdos. Nepaisant to, šiaurietiško ėjimo lazdos surado kelią į lietuvių širdis ir dabar yra ypač mėgstamos vyresnių žmonių tarpe. Jų populiarumą ne tik „gimtojoje“ Suomijoje bet ir visame pasaulyje lemia tai, kad mankštintis gali bet kokio amžiaus ir fizinio pasirengimo asmenys. Šiaurietiško ėjimo lazdas vis dažniau pamilsta traumas patyrę žmonės. Mat taisyklingai atliekant nesudėtingus judesius galima mankštinti apie 90 procentų viso kūno raumenų. Be to, tai yra viena iš tų retų kardio treniruočių, kuriomis gryname ore galima užsiimti visus metus.

Šiaurietiško ėjimo lazdos: kodėl jos reikalingos?

Kaip minėjome anksčiau, įprastinis vaikščiojimas nuo šiaurietiško skiriasi tuo, kad jam naudojamos lazdos. Vaikščiojant įprastai, žmogus mankština apatinę kūno dalį, kuri yra treniruojama ir užsiimant šiaurietišku ėjimu. Tuo metu viršutinės kūno dalies – krūtinės, tricepsų, bicepsų, pečių ir kaklo raumenų – kuri įprastinio vaikščiojimo metu nėra treniruojama, įtraukimui į mankštą reikalingos šiaurietiško ėjimo lazdos. Pastarosios būna įvairių ilgių. Dėl to, norint užtikrinti komfortišką mankštą reikėtų tinkamai pasirinkti šiaurietiško ėjimo lazdos ilgį. Patartina jį apskaičiuoti naudojantis formule – naudotojo ūgis x 0.68. Kadangi vaikščiojimo lazdų ilgiai dažniausiai yra nurodomi kas 5 centimetrus, gautą skaičių reikėtų suapvalinti. Jei turite galimybę apžiūrėti šiaurietiško ėjimo lazdas fizinėje parduotuvėje, tinkamą jų ilgį galite nustatyti pastatę jas priešais save. Kai vieta, prie kurios prisisega šiaurietiško ėjimo lazdų riešinė, yra maždaug 1 centimetru aukščiau negu jūsų bamba, galite būti tikri, kad radote tinkamiausią variantą.

Vaikščiojimo lazdų tipai

Nors daugelis lazdas vaikščiojimui vadina šiaurietiško ėjimo lazdomis, esama kelių skirtingų jų tipų, kuriuos reikėtų žinoti kiekvienam pradedančiajam. Perkant vaikščiojimo lazdas internetu ar fizinėse parduotuvėse, dažniausiai galima rasti šiaurietiško ėjimo ir trekingo lazdas, rečiau – bėgimui takeliu skirtas lazdas (angl. trail running). Esminis skirtumas tarp šiaurietiško ėjimo ir trekingo lazdų, dar vadinamų kalnų arba žygių lazdomis, slypi prie rankenos pritvirtintame dirželyje arba riešinėje. Trekingo lazdos, turinčios dirželį, skirtos paprastiems pasivaikščiojimams ir tarnauja kaip atrama, žygiuojant nelygiu paviršiumi, pvz., kalnuose. Tuo metu tikrosios šiaurietiško ėjimo lazdos išsiskiria patogia riešine, užtikrinančia tinkamą, taisyklingą atsistūmimą lazdomis.

 

Tiek fizinėse inSPORTline parduotuvėse Kaune ir Vilniuje, tiek internetinėje parduotuvėje inSPORTline.lt priimtiniausią vaikščiojimo lazdų variantą ras kiekvienas, norintis užsiimti šiaurietišku ėjimu. Mūsų asortimente esančioms inSPORTline, Ferrino, Nils Extreme ir kitais prekių ženklais pažymėtoms šiaurietiško ėjimo lazdoms dažnai taikoma akcija. Tad sekdami mūsų naujienas, kokybiškas šiaurietiško ėjimo lazdas įsigysite žymiai pigiau. Pasinaudokite geriausiais šiaurietiškų ėjimo lazdų pasiūlymais ir laimingi ženkite į sveikesnį rytojų.

 

Filtruoti:
Pristatymas
Prekinis ženklas
Kaina
Filtravimas
Siekdami užtikrinti geresnę naršymo kokybę, naudojame slapukus. Toliau naršydami mūsų svetainėje sutinkate su jų veikimu. Kitu atveju galite pakeisti savo naršyklės nustatymus ir atsisakyti slapukų veikimo.

Product added to compare.
Prekė įsiminta