Gimnastikos kamuoliai

Gimnastikos kamuoliai

Viena universaliausių treniruočių priemonių – gimnastikos kamuolys, turi kone daugiausiai alternatyvių pavadinimų. Vieni juos vadina ortopediniais, kineziterapiniais kamuoliais ar kamuoliais mankštai, kiti – aerobikos, pilateso, jogos ar šokinėjimo kamuoliais. 1963 metais italų plastiko gamintojo Aquilino Cosani išrastas gimnastikos kamuolys kiek rečiau dar yra vadinamas šveicarišku kamuoliu. Visgi, šveicarišku kamuoliu gimnastikos kamuoliai dažniau vadinami Amerikoje. Mat amerikiečių kineziterapeutai taip susižavėjo šveicarų taikomais reabilitacijos metodais, kad atsivežę gimnastikos kamuolius į Ameriką pervadino juos šveicariškais kamuoliais.

Aptarta gimnastikos kamuolių pavadinimų gausa liudija platų šios priemonės panaudojimo spektrą. Tad nenuostabu, kad aerobikos kamuolys vis dažniau papildo ne tik sporto salių ar namų treniruoklių arsenalą, bet ir atsiranda darbo vietose. Ant jo mielai žaidžia ir treniruojasi tiek vaikai, tiek suaugę.

Gimnastikos kamuoliai: pagrindiniai skirtumai

Pagrindinis kamuolių mankštai skirtumas yra jų skersmuo ir grublėtumas. Mažesnio skersmens 15-35 cm gimnastikos kamuolys dažniausiai pasižymi lygiu paviršiumi. Tuo metu didesnės apimties gimnastikos kamuolys (65 cm, 75 cm ar 85 cm) turi grublėtą paviršių, užtikrinantį didesnį stabilumą. Nepriklausomai nuo aerobikos kamuolio dydžio, pastarasis gali būti su rankenomis arba be jų. 35-45 cm skersmens gimnastikos kamuolys su rankena daugeliu atvejų laikytinas šokinėjimo kamuoliu. Taip yra todėl, nes jo rankena yra pritvirtina viršuje ir gali trukdyti atlikti įvairesnius pratimus. 55-85 cm skersmens gimnastikos kamuolys su rankenomis yra labiau pritaikytas treniruotėms. Iš šono tvirtinamos rankenos suteikia galimybę mankštinti ne tik kojas, bet ir rankas.

Aerobikos kamuolys: nauda

Kamuoliai mankštai iš pradžių buvo naudojami vaikų reabilitacijai, tačiau netrukus paplito ir gimnastikos salėse. Dabar šią universalią priemonę plačiai naudoja tiek vaikai, tiek suaugę. Fiziniam aktyvumui didinti skirti gimnastikos kamuoliai, galintys pakeisti kėdę, sofą ar treniruoklį, pasižymi įvairialype nauda. Balansavimas, spyruokliavimas ar šokinėjimas ant mankštai skirto kamuolio padeda lavinti koordinaciją ir pagerinti pusiausvyrą. Gimnastikos kamuolys taip pat yra veiksminga priemonė, siekiant sumažinti nugaros skausmus ir padidinti sąnarių paslankumą, normalizuoti raumenų tonusą. Be viso to, kamuolys mankštai puikiai pasitarnauja atliekant įvairius pratimus, vienus iš jų palengvindamas, kitus – pasunkindamas. Dėlto jis yra nepamainomas pasirinkimas jėgos ir lankstumo tobulinimui, tempimo pratimams ir panašiai.

Gimnastikos kamuolys gali būti naudojamas net tik kaip treniruoklis, bet ir kaip kėdė ar sofa. Bent keliolikai minučių kasdien iškeitus kėdę į kamuolį mankštai, sumažinamas nugaros skausmas ir jaučiamas nuovargis. Nepaisant to, su tokiu pokyčiu persistengti nevertėtų. Specialistai teigia, kad ilgesnis negu trijų valandų sėdėjimas ant kamuolio mankštai, užuot pagelbėjęs gali pakenkti. Per ilgai naudojamas gimnastikos kamuolys gali sukelti raumenų patempimus.

Tinkamas gimnastikos kamuolio dydis

Siekiant pasidžiaugti visomis gimnastikos kamuolių teikiamomis naudomis, svarbu, kad pasirinktos priemonės dydis būtų tinkamas. Tinkamu gimnastikos kamuolys laikomas tuomet, kai žmogui ant jo atsisėdus, keliai yra sulenkiami 90 laipsnių kampu, pėdos pilnai liečia žemę, o nugara išlaikoma tiesi. Kadangi gimnastikos kamuoliai parduodami nepripūsti, galimybės išbandyti naują pirkinį dažniausiai neturime. Nepaisant to, visiškai nebūtina spėlioti apie tinkamą aerobikos kamuolio dydį. Renkantis gimnastikos kamuolius internetu ar fizinėse parduotuvėse, jį nustatyti galima vadovaujantis asmens, kuris naudosis aerobikos kamuoliu, ūgiu.

  • Asmenims, kurių ūgis yra 145 cm ir mažiau, rekomenduojami gimnastikos kamuoliai, kurių skersmuo yra ne didesnis negu 45 cm.
  • Jei būsimo naudotojo ūgis yra 145-165 cm, jam tinkamiausias vidutinio dydžio 55 cm aerobikos kamuolys.
  • 165-185 cm ūgio asmenims tinkamiausias gimnastikos kamuolys 65 cm skersmeniu.
  • Kai naudojo ūgis svyruoja tarp 185-195 cm, rekomenduojamas didelis, 75 cm gimnastikos kamuolys.
  • Itin aukštiems asmenims, kurių ūgis viršija 195 cm, patartina rinktis 85 cm skersmens kamuolį mankštai.

 

Gimnastikos kamuolys kaina, be abejonės, nusileidžia sudėtingiems treniruokliams ar laisviems svoriams. Nepaisant to, jo suteikiama nauda yra ne ką menkesnė. inSPORTline.lt asortimente esantys gimnastikos kamuoliai tiks tiek suaugusiems, tiek vaikams. O skirtingų dydžių pasirinkimas užtikrins, kad vaikams augant būtų nesunku turimą kamuolį mankštai pakeisti didesniu. Įsigykite šią papildomų pastangų nereikalaujančią priemonę ir džiaukitės geresne savijauta jau po pirmo karto.

Filtruoti:
Pristatymas
Kategorijos
Prekinis ženklas
Kaina
Filtravimas
Siekdami užtikrinti geresnę naršymo kokybę, naudojame slapukus. Toliau naršydami mūsų svetainėje sutinkate su jų veikimu. Kitu atveju galite pakeisti savo naršyklės nustatymus ir atsisakyti slapukų veikimo.

Product added to compare.
Prekė įsiminta