Grifai ir svoriai

Grifai su svoriais – puiki priemonė sportui

Sportas yra viena mūsų organizmui naudingiausių veiklų, kurią dažnai esame linkę pakeisti kuo nors kitu. Visgi jei norime jaustis puikiai ir puikuotis dailiomis kūno formomis, savo dienotvarkėje turėtume atrasti vietos sportui. Jo rūšių ir būdų yra tiek daug, kad kiekvienas suras, kas jam labiausiai padeda jaustis žvaliai ir energingai. Susižavėjus svorių kilnojimo pratimais ir įvertinus jų naudą, puiki priemonė sustiprinti savo fizinę formą yra grifai su svoriais. Nors kai kuriuos grifai sportui gali šiek tiek gąsdinti, jų teikiama nauda galėsite džiaugtis jau po pirmos dienos.

Grifai štangoms – ką vertėtų žinoti?

Grifas arba teisingiau štangos strypas / virbalas yra štangos sudedamoji dalis. Ant jo dedami įvairių matmenų svoriniai diskai arba grandinės, kurie prie grifo yra tvirtinami specialiais užraktais. Grifo apsauga vadinami užraktai užtikrina, kad pasirinktas svoris nenuslystų nuo grifo jį pakėlus ir būtų išvengta įvairiausio tipo traumų. Ir nors teisingiau grifus sportui vadinti štangos strypais, visgi jie yra naudojami ne tik pratimams su štangomis. Juos galima aptikti ir naudojant keičiamo svorio hantelius.

Kadangi grifai sportui skiriasi savo matmenimis ir suteikia galimybę lengvai vieną svorinį diską pakeisti kitu, jie tampa universalia sporto priemone, atliekant įvairius pratimus su svoriais. Jie gali pasitarnauti ne tik kaip pagalbinė štangos konstrukcijos dalis, bet ir kaip pagrindinis treniruočių elementas. Pasirinkę 20, 30 ar 50 mm grifą sportui, jį galėsite naudoti ne tik intensyvioms jėgos treniruotėms, bet ir apšilimams ar nesudėtingiems pratimams. Mat be papildomų svorių grifai yra pakankamai lengvi. Dėlto jie tiks pradedantiesiems sportininkams, kurie apkrovą turi didinti pamažu. Grifai su svoriais puikiai tiks ir tuo atveju, kai norėsite paskatinti sportuoti ir kitus šeimos narius. Vieni juos galės naudoti su didesniais, o kiti su mažesniais štangos svoriais. Tuo metu skirtingi grifų skersmenys užtikrins, kad juos būtų patogu laikyti bet kokio dydžio delne.

Grifai sportui gali būti ne vien skirtingų ilgių, bet ir skirtingų formų. Rinkoje dažniausiai sutinkami tiesios ir lenktos formos grifai. Be šių rūšių mūsų asortimente taip pat rasite savo unikalia forma iš kitų išsiskiriančių grifų tricepsams. Norėdami grifus sportui įsigyti pigiau, peržiūrėkite grifų su svoriais komplektų pasiūlymus. Kai kurie grifų su svoriais rinkiniai ne tik užtikrina gausų svorinių diskų pasirinkimą, bet ir turi skirtingo ilgio grifus, leidžiančius treniruotes atlikti tiek su štanga, tiek su hanteliais.

Olimpiniai grifai – kuo jie skiriasi nuo kitų?

Olimpiniai grifai yra laikomi profesionaliais, labiau komercinei veiklai bei varžyboms pritaikytais grifais. Nuo populiariųjų 20 ir 30 mm grifų sportui jie skiriasi ne tik kur kas didesniu 50 mm skersmeniu. Priešingai negu mažesnės apimties štangos strypai, šie 50 mm grifai turi įvores ir guolius, kurie užtikrina puikų sukimąsi treniruočių metu. Olimpiniai grifai yra gaminami pasitelkiant specialias medžiagas, juos apsaugančias nuo įbrėžimų, atsirandančių intensyvių treniruočių metu ar dažnai keičiant svorinius diskus. Esminis olimpinių grifų išskirtinumas, lyginant juos su 20 ar 30 mm grifais sportui – didesnė atlaikoma apkrova. Profesionalūs, varžybiniai grifai gali atlaikyti iki 1500 kg jiems tenkančią apkrovą.

Kuo naudingos treniruotės su svoriais?

Nemaža dalis žmonių tiki, kad svorių, ypač štangų, grifų su svoriais, kilnojimas naudingas tik svajojantiems užsiauginti didelę raumenų masę, kitaip tariant, norintiems tapti raumenų kalnais. Visgi priežasčių, kodėl verta pradėti treniruotes naudojant grifus su svoriais, esama kur kas daugiau.

  1. Darbas su svoriais prailgina gyvenimo trukmę. Yra įrodyta, kad žmonės, kurie į savo treniruočių rutiną įtraukia svorių, pvz., grifų su svoriais, kilnojimą, turi stangresnius raumenis, užtikrinančius ilgesnę gyvenimo trukmę.
  2. Kilnojant svorius, gerinama smegenų veikla. Mokslininkai yra nustatę, kad jėgos treniruotės, tarp kurių patenka ir štangos kilnojimas, padeda pagerinti smegenų veiklą. Atlikto tyrimo duomenis, atliekant treniruotes, kuriuose naudojami laisvi svoriai, grifai, ženkliai pagerėja kognityvinių testų rezultatai. Nors didžiausias treniruočių su laisvais svoriais poveikis jaučiamas tarp vyresnio amžiaus žmonių, niekada nėra per anksti rūpintis savo sveikata.
  3. Treniruotės, atliekamos kilnojant svorius, stiprina kaulus ir apsaugo nuo osteparozės. Sportui namuose pasitelkę 20 mm ar didesnės apimties grifą su svoriais, padidinsite kauluose esančių mineralų tankį. Mat kiekvieną kartą raumenims susitraukiant yra stimuliuojamos kaulų ląstelės, kurios gamina struktūrinius baltymus ir padeda mineralms patekti į kaulus. Tokiu būdu jūsų kaulai bus stipresni, išvengsite padidėjusios lūžių rizikos.
  4. Svorių kilnojimas stiprina širdį. Pasirodo, kad ne vien kardio treniruotės stiprina širdį ir jos veiklą. Prie jos stiprinimo prisideda ir ištvermės treniruotės, atliekamos su laisvais svoriais ar savo kūno svoriu.
  5. Treniruotės su laisvais svoriais gerina miego kokybę. Jei naktimis daug blaškotės ir dažnai pabundate, griebkite grifą, jūsų fizinę ištvermę atitinkančius štangos svorius ir, pritvirtinę juos grifo užraktais, bent kelis kartus per savaitę juos pakilnokite. Iškart pastebėsite pokyčius, pradėsite miegoti kiečiau.
  6. Kilnojant svorius, gerėja emocinė būsena. Užsiimant bet kokia fizine veikla daromas teigiamas poveikis psichinei sveikatai. Nepaisant to, atliekant treniruotes su svoriais jis yra dar didesnis. Taip yra todėl, kad kaskart pakėlę tam tikrą svorį, jaučiamės atlikę užsibrėžtą užduotį. Tad jei norite jaustis laimingesni, sumažinti nerimą ar depresijos simptomus, pabandykite į savo darbotvarkę įtraukti grifus su svoriais.
  7. Svorių kilnojimas didina pasitikėjimą savimi. Kadangi treniruotės su laisvais svoriais padeda efektyviai deginti kalorijas ir gerokai padailinti kūno linijas, jas atliekant auga pasitikėjimas savimi. Jėgos treniruotės, pvz., grifų su svoriais kilnojimas, leidžia labiau savimi pasitikėti dar ir dėl to, kad padidinę savo ištvermę, pradedate greičiau bėgioti ar kopti į kalnus, ilgiau plaukioti ar važinėti dviračius ir pan.

Teigiamas treniruočių su laisvaisiais svoriais ir grifais savybes, būtų galima vardinti ir vardinti. Bet argi ne geriau patiems išbandyti grifus sportui ir įvertinti, ar apie juos paliekami atsiliepimai yra tiesa? Jums visai nebūtina griebtis profesionalių, olimpinių grifų, naudojamų sporto salėse. Teigiamus pokyčius galite pasiekti ir įsigiję 20 ar 30 mm grifus bei jiems pritaikytus svorius. Jei namuose neturite nei stovo grifams, nei stovo svoriams, jums gali patikti kompaktiški grifų su svoriais komplektai, kurie yra parduodami patogiame dėkle. Tuo atveju, kai kelti ilgą grifą su ant jo užraktais pritvirtintais svoriais atrodo baisoka, galite treniruotes pradėti pasitelkę grandines štangai. Saugioms ir patogioms treniruotėms užtikrinti nepamirškite grifo užraktų bei paminkštinimų. Visą reikiamą įrangą be vargo rasite užsukę į inSPORTline.lt. Mūsų siūlomus svorius ir diskus 20, 30 ar 50 mm grifams, grifų ir svorių stovus gera kaina galite įsigyti tiek internetu, tiek atvykę į fizines mūsų parduotuves Kaune ir Vilniuje. Sekite mūsų naujienas ir nepraleiskite akcijų grifams ir laisviesiems svoriams bei kitų patrauklių pasiūlymų. Spartan, HMS, inSPORTline, KingsBox ir daugelis kitų prekių ženklų laukia jūsų

Filtruoti:
Pristatymas
Kategorijos
Prekinis ženklas
Kaina
Filtravimas
Siekdami užtikrinti geresnę naršymo kokybę, naudojame slapukus. Toliau naršydami mūsų svetainėje sutinkate su jų veikimu. Kitu atveju galite pakeisti savo naršyklės nustatymus ir atsisakyti slapukų veikimo.

Product added to compare.
Prekė įsiminta