Pasipriešinimo gumos

Pasipriešinimo gumos sportui

Elastinės gumos sportui, geriau žinomos kaip pasipriešinimo gumos, yra vienos paprasčiausių ir pigiausių treniruočių priemonių. Nepaisant nieko neišsiskiriančios jų išvaizdos, gumos sportui suteikia plačias treniruočių galimybes. Jas galima naudoti kone visų pratimų metu. Dėlto treniruočių gumos rekomenduojamos tiek tempimo ir jėgos pratimams, tiek reabilitacijai. Kompaktiškas pasipriešinimo gumos dydis suteikia galimybę ja naudotis ne tik sporto klube ar namuose, bet ir išsileidus į kelionę.

Jėgos gumos treniruotėms: nauda

Naudojant mankštos gumas, išnaudojamas pasirinktos juostos elastingumas – pasipriešinimo lygis, turintis įtakos treniruočių efektyvumui. Kadangi aptariamas elastines gumas galima naudoti tiek viršutinės, tiek apatinės kūno dalies stiprinimui, jų nauda yra kur kas didesnė negu gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

  1. Sportinės gumos pagerina treniruočių kokybę. Nesvarbu, kokį pratimą nuspręsite atlikti, pasitelkę elastines gumas, dėl jų suteikiamo pasipriešinimo jūsų raumenys patirs didesnę apkrovą. Tai atitinkamai lems, kad kiekvienas atliekamas veiksmas, pridėjus papildomą dirgiklį, taps aukštesnės kokybės.
  2. Pasipriešinimo gumos efektyviai pakeičia laisvuosius svorius. Treniruojantis su pasipriešinimo juostomis, raumenys dirba taip pat efektyviai, o kai kuriais atvejais net ir aktyviau negu kilnojant svorius. Esminis skirtumas tarp šių sporto priemonių tas, kad gumos sportui suteikia mažesnę apkrovą sąnariams ir užkerta kelią galimoms traumoms.
  3. Elastinės gumos idealiai tinka reabilitacijai. Skirtingi sporto gumos pasipriešinimo lygiai leidžia ją panaudoti įvairioms kūno sritims, sukurdami skirtingą apkrovą raumenims. Dėl šios savybės ir to, kad pasipriešinimo gumos yra puiki priemonė padidinti jėgą, raumenų masę ir pagerinti raumenų funkciją, sporto gumos yra itin dažnai naudojamo reabilitacijos tikslais.
  4. Jėgos gumos treniruotėms padeda pajusti, kurios raumenų sritys įtraukiamos į treniruotę, o kurios ne. Naudodami pasipriešinimo gumas, patys kontroliuojate pasipriešinimo gumos poziciją, kampą ir atliekamą judesį. Dėlto lengviau galima pajusti, kurios kūno dalys dirba mankštos metu.

Be aukščiau išvardintų elastinių juostų naudų sąrašą galima papildyti pagerėjusia laikysena ir balansu, sumažėjusiu skausmu ir kraujo spaudimu bei padidėjusiu raumenų ir sąnarių lankstumu. Visgi tam, kad būtų galima pajusti visas naudas patiems, svarbu išsirinkti tinkamas gumas sportui.

Pasipriešinimo gumos tipai

Rinkoje sutinkamos gumos sportui skiriasi savo forma, spalva ir pasipriešinu – tamprumo lygiu. Dėl to yra skirstomos į smulkesnes kategorijas, tokias kaip, fiksuoto ilgio ir matuojamos / karpomos elastinės gumos, elastinės juostos-kilpos bei espanderiai ir tampyklės. Fiksuoto ilgio gumos sportui dažniausiai yra maždaug 150-200 cm. Jos gali būti tiek plokščios juostos, tiek kilpos formos. Matuojamos jėgos gumos savo forma primena virvelę arba jau minėtą plokščią juostą. Espanderiai, priešingai negu likusios pasipriešinimo gumos, yra labiau pritaikyti treniruoti plaštakas. Tuo metu tampyklės turi patogias rankenas, kurios gali būti sėkmingai panaudotos tiek rankų, tiek kojų treniruotėms.

Gumos sportui spalva

Mėgstantys daiktus rinktis pagal jų spalvą turėtų suklusti, nes pasipriešinimo gumos spalva nėra vien tik dizaino pasirinkimas. Kiekviena gumos sportui spalva simbolizuoja skirtingą pasipriešinimo lygį. Nors elastinės juostos spalvinė gama ir tamprumas varijuoja priklausomai nuo gamintojo, vertėtų įsiminti paprastą principą. Kuo treniruočių gumos spalva tamsesnė, tuo didesnio pasipriešinimo, matuojamo kilogramais arba lygiais, galima tikėtis. Dėlto juodos ir mėlynos spalvos gumas sportui turėtų rinktis pažengę sportininkai. Ieškantiems vidutinio ar mažo tamprumo elastinės juostos derėtų dairytis tarp žalių ir raudonų arba geltonų, oranžinių ir violetinių atspalvių. Jei tik pradedate pažintį su treniruočių gumomis, pasipriešinimo gumų rinkinys yra tinkamiausias pasirinkimas, leidžiantis sutaupyti.

Pasipriešinimo gumos internetu

Ieškote gumos sportui pigiau? O gal jus domina kokybiškas pasipriešinimo gumų rinkinys? Užsukite į inSPORTline.lt ar mūsų fizines parduotuves Kaune ir Vilniuje ir be vargo įsigykite pasaulyje žinomų prekių ženklų, tokių kaip inSPORTline, HMS, Yate, Reebok, gumas sportui. Nedelskite ir jau dabar praturtinkite savo treniruotes, įsigiję pasipriešinimo gumas gera kaina.

Filtruoti:
Pristatymas
Kategorijos
Prekinis ženklas
Kaina
Filtravimas
Siekdami užtikrinti geresnę naršymo kokybę, naudojame slapukus. Toliau naršydami mūsų svetainėje sutinkate su jų veikimu. Kitu atveju galite pakeisti savo naršyklės nustatymus ir atsisakyti slapukų veikimo.

Product added to compare.
Prekė įsiminta