- Gidai, straipsniai
- 2 likes
- 4054 views
- bėgimo takeliai, kardio treniruokliai
Subalansuota treniruočių programa turi apimti tiek kardio, tiek jėgos treniruotes. O pridėjus tinkamą mitybą – sėkmė atsikratant papildomų kilogramų – garantuota. Visgi, dažnai pasitaikanti problema – bandymas numesti svorio griebiantis tik dietos ir kardio pratimų, bet pamirštant jėgos treniruotes.
Pradėti treniruotes su laisvais svoriais gali būti baisoka, kai nežinote pratimų ir neturite jokios patirties, tačiau bijoti nederėtų. Laisvi svoriai leidžia jums treniruotis pažįstamoje aplinkoje, sau tinkamu tempu ir sumažina persitempimo riziką. Jums prireiks tik šiek tiek žinių ir kelių lengvų pratimų, kad pradėtumėte savimi labiau pasitikėti, nebebijoti laisvų svorių ir pradėtumėte matyti treniruočių rezultatus.
Kaip svarmenų kilnojimas padeda numesti svorio?
Jėgos treniruotės, kaip svorių kilnojimas, pagreitina jūsų medžiagų apykaitą net ir po treniruotės. Tai reiškia, kad jūsų organizmas kalorijas degina didesniu greičiu net ir treniruotei pasibaigus, tad bereikalingo svorio atsikratysite lengviau.
Ar svarmenų kilnojimas deginti pilvo riebalus?
Kilnodami svarmenis negalite numatyti kurios kūno dalies raumenis deginsite, tačiau šios treniruotės padeda padidinti sudeginamų kalorijų kiekį (medžiagų apykaitos greitį), o tai padeda numesti svorio bendrai, o dalis jų ištirps ir nuo kūno dalies, kurią siekiate padailinti.
Kaip dažnai reikėtų kilnoti svorius?
Jei norite sudeginti kuo daugiau riebalų, jėgos treniruotėmis užsiimti turėtumėte bent du kartus per savaitę. Itin svarbu po tokios treniruotės raumenims leistumėte pailsėti. Dėl šios priežasties tarp jėgos treniruočių reikėtų padaryti bent poros dienų pertraukas.
Laisvų svorių pratimai, padėsiantys numesti svorio
Pratimai, padėsiantys numesti svorio, gana paprasti – iššūkiu tampa vis didėjantis svarmenų svoris. Išbandykite šiuos penkis pratimus, atlikite tiek pakartojimų, kiek jums leidžia jūsų jėga ir ištvermė, tuomet pailsėkite ir pakartokite.
1. Mirties traukaMirties trauka arba deadlifts (angliškai) nukreipta į kelias raumenų grupes, padeda stabilizuoti jūsų nugarą ir korpusą.
|
|
2. Įtūpstai su štangaĮtūpstai padeda dirbti jūsų keturgalviams, sėdmenų ir blauzdų raumenims. Pasirinkite tinkamo svorio štangą, kuris padėtų padidinti šio pratimo naudą.
|
|
3. Štangos spaudimasŠtangos spaudimas nuo suolelio yra klasikinis pratimas, atliekamas naudojant laisvus svorius. Jo atlikimo metu dirba rankų, pečių ir krūtinės raumenys.
|
|
4. Pritūpimai su štangaPritūpimai – bene žinomiausias pratimas, padedantis padailinti šlaunis ir sėdmenis net ir be papildomų svorių. Jei norite padaryti šį pratimą dar efektyvesniu – naudokite štangą.
|
|
5. Svorių kėlimas pasilenkusToks štangos kėlimas imituoja irklavimą ir aktyvuoja tokias raumenų grupes kaip nugaros, pečių, rankų ir korpuso. Jei norite sustiprinti nugarą – šis pratimas puikiai tam padės.
|
Nesvarbu, ar bandote atsikratyti papildomų kilogramų, norite padailinti kūno linijas, treniruojatės varžyboms ar tiesiog norite sveikiau gyventi. Nepamirškite treniruočių su laisvais svoriais naudos.