Treniruotės su elipsiniu treniruokliu – puiki mankštos forma: atliekate puikią kardio treniruotę, kuri veikia viso kūno raumenis, tačiau mažiau krūvio suteikia sąnariams. Treniruotės su elipsiniu apjungia lipimo laiptais ir slidinėjimo kalnuose pratimus. Šio tipo kardio treniruotės padeda ne tik padailinti jūsų kūno linijas, bet ir sustiprina raumenis. Tačiau ar šis treniruoklis efektyvus norint numesti svorio?

Ar elipsinis treniruoklis padeda numesti svorio?

Bet kuris elipsiniu treniruokliu naudojęsis sportininkas pripažins, kad šis treniruoklis padeda atlikti puikią viso kūno treniruotę. Tačiau kyla klausimas, ar, naudojantis juo, įmanoma numesti svorio? Atsakymas paprastas – taip!

Norint numesti svorio, reikia laikytis vienos paprastos taisyklės – svoris mažėja, kai per dieną suvartojate mažiau kalorijų, nei sudegina jūsų kūnas. Tad, visų pirma, jums reikėtų skaičiuoti kiek apytiksliai kalorijų suvartojate per dieną ir pasistengti sudeginti jų kuo daugiau.

Kiek laiko reikėtų treniruotis? Norint numesti svorio, elipsiniu treniruokliu naudotis rekomenduojama bent 150 min. per savaitę – 5 dienas per savaitę po 30 min. Tačiau neapsistokite tik ties 30 min. per dieną – treniruokitės tol, kol jausite, kad sušylate. Jei nejaučia net menkiausio nuovargio ir nesušylate – treniruojatės netinkamai ir jums reikia labiau pasistengti: padidinkite tempą ar įkalnę.

Atminkite, kad treniruoklio rodomi duomenys gali būti netikslūs – sudeginamų kalorijų kiekis priklauso nuo sportuojančiojo amžiaus, svorio, fizinio pasirengimo ir kitų veiksnių. Žinoma, intensyvesnės treniruotės visuomet padeda sudeginti daugiau kalorijų, tačiau nepersistenkite ir nepamirškite pasiilsėti.

Jei į savo treniruočių planą įtrauksite dvi jėgos treniruotes per savaitę – tai padės sudeginti daugiau kalorijų ir padailinti kūno linijas, išryškinti raumenis. Nepamirškite ir mitybos – tik tinkama ir subalansuota mityba padės jums pasiekti geriausių įmanomų rezultatų.

 Kardio treniruočių nauda

Viena didžiausių treniruočių su elipsiniu treniruokliu naudų – kardio treniruotės įtraukimas į jūsų treniruočių planą. Kardio treniruotės jūsų organizmui suteikia daug teigiamų poveikių:

  • Pagerina miego kokybę.
  • Padidina energijos kiekį.
  • Padeda subalansuoti hormonus.
  • Pagerina seksualinę funkciją.
  • Pagerina psichinę būklę.
  • Pagerina kraujotaką, širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą.
  • Sumažina II tipo cukrinio diabeto, insulto, širdies ir kraujagyslių sistemos ligų tikimybę.

Kelios treniruotės, padėsiančios jums numesti svorio naudojantis elipsiniu treniruokliu

Pabaigai pateiksime keletą paprastas treniruotes, kurios padės jums numesti svorio. Žinoma, jų yra ir daugiau, tereikia fantazijos (arba paieškų internete). Žinoma, nepamirškite, kad varijuoti treniruotėmis – itin naudinga, nes jūsų kūnas nepripranta prie vienodų judesių ir kaskart jam metamas vis naujas iššūkis, paskatinantis dirbti sunkiau ir sudeginti daugiau kalorijų.

1. Pirmyn-atgal

Šio pratimo metu turėsite mainyti mynimą į priekį ir atgal. Minti į priekį ir atgal galite po tiek pat laiko arba pasirinkti, kuria kryptimi norite minti ilgiau.

2. Įkalnės keitimas

Šio pratimo metu turite keisti elipsinio treniruoklio įkalnę. Keisdami įkalnę, pasunkinsite treniruotę ir padidinsite treniruoklio pasipriešinimą. Pradėkite be jokios įkalnės ir pamažu ją keiskite – didinkite, mažinkite, vėl didinkite. Galite naudotis iš anksto įrašytomis treniruoklio programomis, kuriose, keičiantis segmentui, keičiasi ir įkalnės lygis. Galite įtraukti ir pirmąjį mūsų siūlytą pratimą ir keisti mindami į priekį ir atgal.

3. Aukšto intensyvumo intervalinė treniruotė (HIIT)

Ši treniruotė įtraukia keletą (dažniausiai 10–20) segmentų tam tikrą laiką treniruojantis pilnu pajėgumu ir tuomet ilsintis arba minti toliau, tačiau sumažinti tempą iki minimumo. Dažniausiai aktyvusis segmentas trunka 30–60 sek., o poilsio segmentas turi būti dvigubai ilgesnis. Tokia treniruotė paprastai trunka iki 30 min., tačiau padeda sudeginti daug daugiau kalorijų nei įprastas elipsinio treniruoklio mynimas.

Elipsinis treniruoklis vienu geriausių kardio treniruokliu vadinamas ne veltui. Naudojantis juo galite sudeginti bene daugiausiai kalorijų, taip pat naudojantis elipsiniu dirba daugiau kūno raumenų, nei treniruojantis naudojant bet kurį kitą kardio treniruoklį. Tačiau, jei esate pradedantysis, keleto pirmų treniruočių metu nepersistenkite – įsitikinkite, kad treniruokliu naudojatės taisyklingai. Jei įmanoma, labai praverstų trenerio konsultacija – tik jis gali garantuoti, kad taisyklinga jūsų laikysena ir treniruodamiesi nesusižalosite.

Žinoma, nepamirškite ir tempimo, apšilimo bei atvėsimo pratimų – jų neatlikę greičiau susižalosite ar persitempsite. Taip pat geriausių rezultatų pasieksite tik pradėję tinkamai maitintis, tad pasikonsultuokite su treneriu ar mitybos specialistu, kuris papasakos jums daugiau apie mitybą, padėsiančią jums pasiekti savo tikslą.

Comments ()

Siekdami užtikrinti geresnę naršymo kokybę, naudojame slapukus. Toliau naršydami mūsų svetainėje sutinkate su jų veikimu. Kitu atveju galite pakeisti savo naršyklės nustatymus ir atsisakyti slapukų veikimo.

Product added to compare.
Prekė įsiminta