Kaip išsirinkti elektrinį paspirtuką?

Ieškote elektrinio paspirtuko, bet nežinote, kaip išsirinkti tinkamą modelį? Tai dažna problema, kuri kyla daugeliui. Šiame straipsnyje paaiškinsime pagrindinius elektrinių paspirtukų požymius ir padėsime išsirinkti tokį, kuris labiausiai atitiks jūsų poreikius.

Elektrinis paspirtukas – kompaktiška transporto priemonė, ypač tinkama važiuoti trumpiems atstumams miesto vietovėmis. Juos labai lengva valdyti, o sulankstomo rėmo dėka galite jį neštis praktiškai bet kur. Elektriniai paspirtukai yra palyginti nauji rinkoje, tačiau ši lengva ir ekologiška transporto priemonė po truputį tampa dažnu reiškiniu miestuose, nes jų pagalba galima sklandžiai išvengti intensyvaus miesto eismo. Elektrinių paspirtukų privalumai

 • Praktiška transporto priemonė. Su elektriniu paspirtuku galite važiuoti beveik visur. Tai yra didelis privalumas važinėjantis mieste. Dėl paprasto valdymo ir kompaktiško dydžio jie yra naudingi, ypač jei reikia greitai įveikti trumpesnį atstumą.

 • Naujas būdas pramogauti. Važiavimas elektriniu paspirtuku yra ne tik praktiškas būdas judėti miesto gatvėmis, bet ir puikus laisvalaikio praleidimo būdas. Galite jį įsigyti sau ar savo vaikams, užtikrindami daug linksmo laiko tiek sau, tiek savo šeimai.

 • Neteršia aplinkos. Elektriniai paspirtukai yra varomi baterijomis. Akumuliatorių galima įkrauti per kelias valandas ir pradėti važinėtis. Todėl važiavimas elektriniu paspirtuku padeda tausoti aplinką.

 • Sulankstomas rėmas. Elektriniai paspirtukai pagaminti taip, kad juos būtų galima greitai ir lengvai sulankstyti. Jei nebenorite važiuoti paspirtuku arba išsenka baterija, galite greitai jį sulankstyti ir tęsti kelionę pėsčiomis.

 • Paprasta naudoti. Kiekvienas gali lengvai naudotis elektriniu paspirtuku. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai jį įjungti, pasispirti, paspausti greičio svirtelę ir taip pradėsite važiuoti. Dėl paprasto greičio reguliavimo ir efektyvios stabdžių sistemos paspirtuką valdysite visiškai lengvai.Į ką reikia atkreipti dėmesį, renkantis elektrinį paspirtuką

Jei nusprendėte įsigyti elektrinį paspirtuką, pirmiausiai pagalvokite, ko iš jo tikitės. Vėliau pasidomėkite kitais svarbiais aspektais - svorio riba, nuvažiuojamas atstumas vienu įkrovimu, variklio galingumas ar didžiausias greitis. Žemiau pateikiame punktus, kurie padės jums nuspręsti, kuris paspirtukas bus jums idealus.

 • NAUDOJIMAS

Iš pradžių pagalvokite, kam norėsite naudoti paspirtuką. Jei jums reikia patikimo transporto į darbą ar mokyklą, rekomenduojame pasirinkti modelį su didesne akumuliatoriaus talpa ir variklio galia. Tačiau jei jūs perkate paspirtuką linksmoms laisvalaikio kelionėms, galite rinktis iš silpnesnių modelių už mažesnę kainą.

 • SVORIO RIBA

Elektrinio paspirtuko svorio ribą lemia rėmo tvirtumas. Visi elektriniai paspirtukai atlaiko suaugusiojo svorį, tačiau vieni yra patvaresni nei kiti. Siūlome paspirtukus, kurių svorio limitas yra nuo 100 iki 150 kg, atsižvelgiant į tai, kam juos perkate.

 • MAKSIMALUS NUVAŽIUOJAMAS ATSTUMAS

Kitas svarbus veiksnys renkantis elektrinį paspirtuką yra jo maksimalus nuvažiuojamas atstumas  vienu įkrovimu. Paspirtukų modeliai pagal šį veiksnį gali labai skirtis (nurodoma km arba minutėmis). Palyginkite atskirų paspirtukų parametrus ir pasirinkite paspirtuką su tokiu maksimaliu nuvažiuojamu atstumu, kuris labiausiai atitiktų jūsų poreikius. Žinoma, didžiausią nuvažiuojamą atstumą turi brangiausi modeliai su aukštos kokybės baterijomis.

 • BATERIJOS

Baterijų talpa yra tiesiogiai susijusi su maksimaliu paspirtuko nuvažiuojamu atstumu. Didžiausias įveikiamas atstumas paprastai trunka nuo 40 minučių iki kelių valandų. Tačiau baterijų būsena taip pat priklauso nuo reljefo, važiavimo stiliaus ir naudotojo svorio. Paspirtuko ekrane galite stebėti baterijų išsekimo lygį. Apibendrinant, kuo didesnė baterijų talpa (Ah), tuo ilgesnis maksimalus nuvažiuojamas atstumas.

 • VALDYMAS

Daugumos elektrinių paspirtukų greitis yra valdomas svirtelėmis ant rankenos. Greičio nustatymai gali skirtis, tačiau greičio reguliavimo būdas išlieka tas pats (Paspirtukai su keletu greičio režimų yra naudingi vaikams ir pradedantiesiems, kurie pradžioje galės pasirinkti mažesnį maksimalų greitį).
Taip pat yra elektrinių paspirtukų su specialia giroskopine sistema, leidžiančia vairuoti paspirtuką stumiant vairą į priekį arba traukiant atgal. Šios sistemos pranašumas yra tolygus lėtėjimas, padedantis išvengti staigaus stabdymo.

 • STABDYMO SISTEMA

Yra keletas elektrinio paspirtuko stabdymo sistemos variantų. Dažnai ant galinio purvasaugio yra kojinis stabdis, leidžiantis iškart sustabdyti paspirtuką. Kartais elektriniai stabdžiai yra paspirtuko dalis, kad stabdymas būtų sklandus ir patogesnis. Dažniausiai pasitaikantis variantas – klasikiniai būgniniai arba diskiniai galinio rato stabdžiai, kuriuos valdo ant vairo esanti svirtis. Modeliuose, kuriuose naudojama giroskopinė sistema, paspirtuką stabdysite traukdami vairą link savęs.

 • RATAI

Elektriniams paspirtukams paprastai naudojami dviejų tipų ratai - pripučiami ir bekameriai. Kai kurie modeliai naudoja abiejų tipų ratus. Bekameriai ratai pagaminti iš patvarios medžiagos, todėl nėra pavojaus, kad juos pradursite. Kai jie nusidėvi, juos reikia pakeisti. Pripučiamų ratų privalumas yra tas, kad jie geriau prisitaiko prie kelio ir sugeria smūgius, kuriuos sukelia nelygus reljefas. Kad smūgių poveikis dar labiau sumažėtų, kai kurie modeliai turi amortizatorių ant priekinio rato.Paspirtukams galimi keli ratų dydžiai. Didesni ratai yra stabilesni ir geriau važiuoja nelygiais paviršiais.

 • VARIKLIS

Elektrinio paspirtuko variklis sujungtas su jį maitinančia baterija. Kuo galingesnis variklis, tuo pats važiavimas tampa geresnis. Variklio galia įprastai svyruoja tarp 250 ir 500 W. Didesnės galios varikliai tinka didesnio svorio naudotojams arba važinėtis įkalnėmis.

Visa aukščiau pateikta informacija turėtų palengvinti naujo elektrinio paspirtuko pasirinkimo procesą. Taip pat atsižvelkite ir į paspirtuko žibintus ir jo atspindžio savybes. Jei žinote, kad paspirtuką naudosite blogo matomumo sąlygomis, būtinai pasirūpinkite tinkamomis atsargumo priemonėmis.

ISPĖJIMAS:

Važiuodami elektriniu paspirtuku visada turėtumėte dėvėti apsauginį šalmą.

Comments ()

Siekdami užtikrinti geresnę naršymo kokybę, naudojame slapukus. Toliau naršydami mūsų svetainėje sutinkate su jų veikimu. Kitu atveju galite pakeisti savo naršyklės nustatymus ir atsisakyti slapukų veikimo.

Product added to compare.
Prekė įsiminta