Longboard’ai, penny bord’ai ir kiti burtažodžiai pradedantiesiems: kuo vienos riedlentės pranašesnės už kitas

 

Pastarąjį dešimtmetį riedlentės nepaliaujamai užkariauja miestų ir miestelių gatves, parkus ir kitas viešąsias erdves. Joms negalioja amžiaus cenzas. Pasispyrę koja riedlentėmis mielai važinėjasi ir triukus atlieka tiek jauni, tiek seni. Šiomis dienomis riedlentės tapo tokios populiarios, jog nuspręsta šį sportą įtraukti į Tokijo olimpines žaidynes. Nepaisant to, riedlenčių tipai ne vienam pradedančiajam gali nuskambėti kaip bereikšmiai burtažodžiai. Dėl to kviečiame kartu išsiaiškinti, kuo gi riedlentės skiriasi tarpusavyje ir kuo jos yra pranašesnės viena už kitą.

Penny board’ai ne vien riedlentės vaikams

Mini riedlentės, kai kuriems geriau žinomos kaip penny board’ai arba mini cruiseriai, dėl mažo riedlentės lentos dydžio dažnai priskiriamos vaikų kategorijai. Visgi toks apibūdinimas atitinka tik dalį tiesos. Mat, būtent nuo nepelnytai nurašomų penny board’ų ir prasidėjo riedlenčių era.

Mylimos tiek suaugusiųjų, tiek profesionalių riedlentininkų, mini riedlentės yra pelniusios geriausiųjų titulą ne tik vaikų, bet ir pradedančiųjų riedlentininkų grupėje. Visa penny bord’ų sėkmės paslaptis glūdi jų dydyje. Būdamos mažo dydžio, mini riedlentės pasitarnauja atliekant tiek paprastus, tiek daugiau įgūdžių reikalaujančius triukus. Didžiosios daugumos penny board’ų ratukai yra pritaikyti riedlenčių parkams, o prireikus lengvai įsigyjami internetu.