- Gidai, straipsniai
- 2 likes
- 5485 views
- riedlentės, longboardai, pennyboardai
Longboard’ai, penny bord’ai ir kiti burtažodžiai pradedantiesiems: kuo vienos riedlentės pranašesnės už kitas
Pastarąjį dešimtmetį riedlentės nepaliaujamai užkariauja miestų ir miestelių gatves, parkus ir kitas viešąsias erdves. Joms negalioja amžiaus cenzas. Pasispyrę koja riedlentėmis mielai važinėjasi ir triukus atlieka tiek jauni, tiek seni. Šiomis dienomis riedlentės tapo tokios populiarios, jog nuspręsta šį sportą įtraukti į Tokijo olimpines žaidynes. Nepaisant to, riedlenčių tipai ne vienam pradedančiajam gali nuskambėti kaip bereikšmiai burtažodžiai. Dėl to kviečiame kartu išsiaiškinti, kuo gi riedlentės skiriasi tarpusavyje ir kuo jos yra pranašesnės viena už kitą.
Penny board’ai ne vien riedlentės vaikams
Mini riedlentės, kai kuriems geriau žinomos kaip penny board’ai arba mini cruiseriai, dėl mažo riedlentės lentos dydžio dažnai priskiriamos vaikų kategorijai. Visgi toks jų apibūdinimas atitinka tik dalį tiesos. Mat, būtent nuo nepelnytai nurašomų penny board’ų ir prasidėjo riedlenčių era.
Mylimos tiek suaugusiųjų, tiek profesionalių riedlentininkų, mini riedlentės yra pelniusios geriausiųjų titulą ne tik vaikų, bet ir pradedančiųjų riedlentininkų grupėje. Visa penny bord’ų sėkmės paslaptis glūdi jų dydyje. Būdamos mažo dydžio, mini riedlentės pasitarnauja atliekant tiek paprastus, tiek daugiau įgūdžių reikalaujančius triukus. Didžiosios daugumos penny board’ų ratukai yra pritaikyti riedlenčių parkams, o prireikus lengvai įsigyjami internetu.
Mini riedlenčių privalumai:
-
mažo dydžio;
-
lengva atlikti įvairius triukus;
-
pigios riedlentės;
-
mažos išlaidos priežiūrai;
-
puikus pasirinkimas pažengusiems riedlentininkams.
Mini riedlenčių trūkumai:
-
kai kuriems riedlentininkams gali pasirodyti per mažos.
Klasikinės riedlentės – pasirinkimas numeris vienas
Klasika virtusios, savo forma ledus primenančios double-kick popsicle riedlentės yra vienos dažniausiai naudojamų riedlenčių visame pasaulyje. Kaip ir penny board’ai, klasikinės riedlentės tinka beveik visų tipų pasivažinėjimams. Jomis atliekamas tiek šlifavimas (angl. grinding), tiek triukai ant bortelių, Ollies, flipai ir daugybė kitų laisvo stiliaus pasirodymų bei triukų ant rampų atliekami būtent su double-kick popsicle. Šių riedlenčių lentos dažniausiai yra labai tvirtos, o jų ratukai – dideli ir platūs, kad atlaikytų kritimus ir nusileidimus. Sukurtos taip, kad palengvintų triukų atlikimą, jos yra mėgstamos profesionalių riedlentininkų bei praverčia besimokantiems triukų.
Jei nusprendėte mokytis važinėti riedlente arba svajojate tapti šio sporto profesionalu, klasikinė riedlentė yra pasirinkimas numeris vienas. Griebkite riedlentę su tvirta maždaug 20 cm iš klevo pagaminta lenta arba ieškokite jos čia ir nevaržomai džiaukitės važinėjimo malonumu. Pažadame, mėgstantys technišką pasivažinėjimą ją įsimylės.
Klasikinių riedlenčių privalumai:
-
riedlentės nosis ir uodega leidžia lengviau atlikti triukus;
-
pritaikytos parkams ir gatvėms;
-
profesionalios riedlentės.
Klasikinių riedlenčių trūkumai:
-
netinkamos greitiems pasivažinėjimams;
-
netinkamos ilgoms distancijoms.
Longboard’ai – išrankiausiems riedlentininkams
Longboard’ai yra universalios riedlentės iš kitų išsiskiriančios savo ilgiu. Šių riedlenčių lenta dažniausiai būna ilgesnė negu 83 cm. Tokia jų savybė leidžia longboardams pelnyti tobulos pradedančiųjų riedlentės vardą. Mat, ilga lenta kartus su minkštais ratukais suteikia longboardams daugiau stabilumo. Jas lengviau valdyti bei jomis balansuoti.
Nors longboard’ai jau spėjo pavergti visų pradedančiųjų širdis, jie puikiai tinka ir pažengusiems ar profesionaliems riedlentininkams, nepriklausomai nuo pastarųjų amžiaus. Juolab, kad be klasikinio longboard’o galima surasti dar mažiausiai dešimt šios riedlentės rūšių. Sąrašą galima pradėti kruizeriais ar pritaikytomis nuokalnėms, o baigti – Twin Tip pobūdžio ar slalumo riedlentėmis.
Longbordų privalumai:
-
tinka visoms amžiaus ir meistriškumo grupėms;
-
greitos riedlentės;
-
užtikrina stabilumą ir manevringumą;
-
tinkamos važinėti nelygiais paviršiais;
-
tinkamos ilgoms distancijoms.
Longbordų trūkumai:
-
sunkiau atlikti flipus ir kitus triukus.
Elektrinės riedlentės – alternatyva įprastinėms
Elektriniams paspirtukams ir dviračiams užkariaujant miestų gatves, juos bando pasivyti elektrinės riedlentės. Pastarosios yra varomos elektriniu varikliu, o riedlentininkas jas valdo naudodamasis nuotoliniu pulteliu. Šios rūšies riedlentės pasižymi tiek longboardams, tiek mini riedlentėms būdingomis savybėmis. Skirtumas tik tas, jog elektrinės riedlentės turi bateriją, leidžiančią sklandžiai įveikti pasirinktą atstumą. Nepaisant panašumų į įprastines riedlentes, atlikti triukus su šiomis riedlentėmis nepatartina.
Elektrinių riedlenčių privalumai:
-
santykinai lengva kontroliuoti (su valdymo pulteliu);
-
tinkamos įvairiems keliams;
-
tinkamos išskirtinumą vertinantiems žmonėms.
Elektrinių riedlenčių trūkumai:
-
brangios riedlentės.
-
netinkamos pradedantiems ir mažiems vaikams;
-
didelės išlaikymo išlaidos.
Apie riedlenčių rūšis ir skirtumus galima kalbėti ir kalbėti. Nors aptarėme tik keletą pagrindinių rūšių, tikimės, kad ši apžvalga padės lengviau išsirinkti ir užtikrinčiau atsistoti ant svajonių riedlentės.